Keskuskauppakamari Listaa yksiköittäin →

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Aravena-Jokelainen, Adriana Case Manager 09 4242 6267 adriana.aravena@chamber.fi
Hakkarainen, Mari Palvelujohtaja 09 4242 6237 mari.hakkarainen@chamber.fi
Harju, Raisa Lakimies 09 4242 6214 raisa.harju@chamber.fi
Hatanpää, Anne Yhteyspäällikkö, Kansainväliset asiat 09 4242 6261 anne.hatanpaa@chamber.fi
Holmberg, Anette Assistentti 09 4242 6250 anette.holmberg@chamber.fi
Horttanainen, Anne Varatoimitusjohtaja, talous, hallinto ja henkilöstö 09 4242 6264 anne.horttanainen@chamber.fi
Isola, Jenni asiantuntija, kansainväliset asiat 045 126 7343 jenni.isola@chamber.fi
Kajala, Ville Johtava asiantuntija, yhtiöoikeus ja arvopaperimarkkinajuridiikka 050 376 1460
Kotamäki, Mauri Pääekonomisti 044 585 4298 mauri.kotamaki@chamber.fi
Kujanpää, Emmiliina Johtava veroasiantuntija 0407680621 emmiliina.kujanpaa@chamber.fi
Kylkilahti, Elina Asiantuntija 09 4242 6245 elina.kylkilahti@chamber.fi
Loikas, Kirsi Markkinointipäällikkö, HIAD-konferenssipäällikkö 09 4242 6243 kirsi.loikas@chamber.fi
Lähdesmäki, Markus Markkinointisuunnittelija, AD 09 4242 6270 markus.lahdesmaki@chamber.fi
Meri, Erkko Lakimies 050 406 4291 erkko.meri@chamber.fi
Merinen, Maritta Talousassistentti 09 4242 6241 maritta.merinen@chamber.fi
Nuutinen, Tarja Osastopäällikkö 09 4242 6234 tarja.nuutinen@chamber.fi
Paloranta, Paula Pääsihteeri, Markkinointioikeudelliset asiat ja Keskuskauppakamarin lunastuslautakunta 09 4242 6212 paula.paloranta@chamber.fi
Pesonen, Helena Toimistoassistentti 09 4242 6207  helena.pesonen@chamber.fi
Pousi, Mikko Toimitusjohtajan avustaja 044 333 9484 mikko.pousi@chamber.fi
Pulkkinen, Pauliina Viestintä- ja yhteistyöjohtaja 050 5745 288 pauliina.pulkkinen@chamber.fi
Romakkaniemi, Juho Toimitusjohtaja 040 050 5269 Toimitusjohtajan avustaja: Mikko Pousi, mikko.pousi@chamber.fi
Salmi, Tiina Assistentti 09 4242 6208 tiina.salmi@chamber.fi
Sillanpää, Anne-Mari Toimistopäällikkö (ansiomerkkiasiat) 09 4242 6210 anne-mari.sillanpaa@chamber.fi
Sipola, Johanna Johtaja, vaikuttaminen ja kilpailukyky 09 4242 6277 johanna.sipola@chamber.fi
Sointu, Salla Assistentti (perhevapaalla) 09 4242 6223 salla.sointu@chamber.fi
Tikkunen, Jaana Lakimies 09 4242 6205 jaana.tikkunen@chamber.fi
Turunen, Santtu Välimieslautakunnan (FAI) pääsihteeri 09 4242 6222 santtu.turunen@chamber.fi
Valtonen, Mikko Osaamisasiantuntija 040 867 8250 mikko.valtonen@chamber.fi
Virta, Mari Lakiasiain assistentti 09 4242 6262 mari.virta@chamber.fi
Visuri, Hannele Asiantuntija, kansainvälinen kauppa 09 4242 6281 hannele.visuri@chamber.fi
Vuori, Timo Johtaja, kansainväliset asiat; maajohtaja, Kansainvälinen kauppakamari 09 4242 6238 timo.vuori@chamber.fi
Walamies, Terhi Viestinnän asiantuntija 045 863 3766 terhi.walamies@chamber.fi
Wikberg, Stina Johtaja, yritysten itsesääntely ja vastuullisuus 040 342 4781 stina.wikberg@chamber.fi
Wood, Päivi Johtava asiantuntija, liikenne- ja elinkeinopolitiikka 050 478 3990 paivi.wood@chamber.fi
Yli-Saunamäki, Anna Viestinnän asiantuntija 040 752 5222 anna.yli-saunamaki@chamber.fi
Yrjö-Koskinen, Eero Vastuullisuusasiantuntija 050 3478 778 eero.yrjo-koskinen@chamber.fi

Etelä-Karjalan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Monto, Pirjo Toimistonhoitaja 040 3518 480 pirjo.monto@chamber.fi
Peltonen, Mika Toimitusjohtaja 040 5134 490 mika.peltonen@chamber.fi

Etelä-Pohjanmaan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Kinnunen, Pertti Toimitusjohtaja 040 5340 875 pertti.kinnunen@kauppakamari.fi
Sikkilä, Heidi Palvelupäällikkö 0400 568 900 heidi.sikkila@kauppakamari.fi

Etelä-Savon kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Keisala, Timo Pieksämäen kauppakamariosaston asiamies 040 709 2374 timo.keisala@bovallius.fi
Leinonen, Teppo Toimitusjohtaja 044 770 0592 teppo.leinonen@chamber.fi
Nurmela, Mikko Savonlinnan kauppakamariosaston asiamies 050 436 4202 mikko.nurmela@gmail.com
Pitkänen, Esko Mikkelin kauppakamariosaston asiamies 0400 651 029 esko.pitkanen@pp.inet.fi
Puputti, Tanja Koulutus- ja palvelupäällikkö 044 591 5093 tanja.puputti@chamber.fi
Ylönen, Tiina Kehityspäällikkö 044 732 1180 tiina.ylonen@kauppakamari.fi

Helsingin seudun kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Ahokanto, Joanna Counselling Service OfficerCounselling Service Officer 09 2286 0501 joanna.ahokanto@chamber.fi
Ailama, Anne Asiakaspalvelupäällikkö (09) 2286 0223 anne.ailama@chamber.fi
Blomqvist, Hanna Vaikuttamistyön assistentti (09) 2286 0214 hanna.blomqvist@chamber.fi
Dahl, Satu PR- ja viestintäassistentti (09) 2286 0232 satu.dahl@chamber.fi
Edman, Petra Asiantuntija, palveluliiketoiminta (09) 2286 0314 petra.edman@chamber.fi
Fabritius, Olga Palveluneuvoja, ulkomaankaupan asiakirjat (09) 2286 0339 olga.fabritius@chamber.fi
Heinonen, Anu Suunnittelija, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0235 anu.heinonen@chamber.fi
Hietamies, Kati Tekninen toimittaja, palveluliiketoiminta (09) 2286 0245 kati.hietamies@chamber.fi
Hietaranta, Antti Myyntipäällikkö (09) 2286 0225 antti.hietaranta@chamber.fi
Holm, Marianne Viestinnän suunnittelija (09) 2286 0236 marianne.holm@chamber.fi
Honkamaa, Heidi Suunnittelija, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0253 heidi.honkamaa@chamber.fi
Hulkko, Antti-Pekka Johtaja, palveluliiketoiminta (09) 2286 0304 antti-pekka.hulkko@chamber.fi
Hörkkö, Noora Kirjanpitäjä (09) 2286 0361 noora.horkko@chamber.fi
Ikonen, Heidi Palvelupäällikkö, ulkomaankaupan asiakirjat (09) 2286 0216 heidi.ikonen@chamber.fi
Ilves-Leppänen, Heidi Talouspäällikkö (09) 2286 0224 heidi.ilves-leppanen@chamber.fi
Jämback, Anna Koordinaattori, jäsenasiat ja asiakkuusyksikkö (09) 2286 0220 anna.jamback@chamber.fi
Jääskeläinen, Jukka Myyntipäällikkö, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0234 jukka.jaaskelainen@chamber.fi
Kautto, Ulla Myyntineuvottelija, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0237 ulla.kautto@chamber.fi
Kavasto, Alexa Lakimies, neuvontapalvelut (09) 2286 0229 alexa.kavasto@chamber.fi
Kerbs, Teija Kirjanpidon asiantuntija, neuvontapalvelut (09) 22860 469 teija.kerbs@chamber.fi
Kettunen, Janne Asiantuntija, palveluliiketoiminta (09) 2286 0354 janne.kettunen@chamber.fi
Kiili, Minna Koordinaattori, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0217 minna.kiili@chamber.fi
Kiljunen-Ruotsalainen, Rauha Viestintäpäällikkö (09) 2286 0246 rauha.kiljunen-ruotsalainen@chamber.fi
Koivumäki, Jukka Veroasiantuntija, neuvontapalvelut (09) 2286 0303 jukka.koivumaki@chamber.fi
Kolehmainen, Miira IT-kehitysasiantuntija (09) 2286 0308 miira.kolehmainen@chamber.fi
Kramp, Nina Palveluneuvoja, ulkomaankaupan asiakirjat (09) 2286 0218 nina.kramp@chamber.fi
Kuitunen, Arja Tuottaja 050 523 1649 arja.kuitunen@chamber.fi
Kärkäs, Maija Päällikkö, Enterprise Europe Network (09) 2286 0248 maija.karkas@chamber.fi
Lahtinen, Markku Johtaja, vaikuttamistyö (09) 2286 0351 markku.lahtinen@chamber.fi
Lahtinen, Mika Lakimies, Enterprise Europe Network (09) 22860316 mika.lahtinen@chamber.fi
Laine, Anu Kirjanpitäjä (09) 2286 0319 anu.laine@chamber.fi
Latvasalo, Anne Suunnittelija, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0318 anne.latvasalo@chamber.fi
Launiainen, Pekka Jäsenasiamies (09) 2286 0257 pekka.launiainen@chamber.fi
Lönnroos, Kirsi Asiantuntija, palveluliiketoiminta (09) 2286 0309 kirsi.lonnroos@chamber.fi
Marin-Hyppönen, Johanna Asiantuntija, Enterprise Europe Network (09) 2286 0306 johanna.marin-hypponen@chamber.fi
Mattinen, Kati Lakimies, neuvontapalvelut (09) 2286 0313 kati.mattinen@chamber.fi
Moiseev, Max Yksikön päällikkö, digitaaliset palvelut (09) 2286 0239 max.moiseev@chamber.fi
Niemistö, Johanna Asiantuntija, Enterprise Europe Network (09) 2286 0238 johanna.niemisto@chamber.fi
Ojanne, Kirsi Toimitusjohtajan assistentti (09) 2286 0212 kirsi.ojanne@chamber.fi
Olli, Mika Veroasiantuntija, neuvontapalvelut (09) 2286 0363 mika.olli@chamber.fi
Paakkunainen, Kati Koordinaattori, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0312 kati.paakkunainen@chamber.fi
Parkkinen, Markus Myyntineuvottelija, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0003 markus.parkkinen@chamber.fi
Parnila, Kirsi Lakimies, neuvontapalvelut (09) 2286 0231 kirsi.parnila@chamber.fi
Parviainen, Taina Päätoimittaja (09) 2286 0315 taina.parviainen@chamber.fi
Pasuri, Tiina Maankäyttö- ja liikenneasioiden päällikkö (09) 2286 0215 tiina.pasuri@chamber.fi
Perälä, Heikki Toimitusjohtaja (09) 2286 0211 heikki.perala@chamber.fi
Pyykkö, Tuula Projektipäällikkö, Ennakointikamari (09) 2286 0317 tuula.pyykko@chamber.fi
Rausku, Laura IT-palveluasiantuntija 045 7734 7648 laura.rausku@chamber.fi
Riikka, Vataja Asiantuntija, vaikuttamistyö (09) 2286 0247 riikka.vataja@chamber.fi
Rossi, Ulla Tuottaja, palveluliiketoiminta (09) 2286 0302 ulla.rossi@chamber.fi
Ruohonen, Seija Tuottaja, palveluliiketoiminta (09) 2286 0359 seija.ruohonen@chamber.fi
Sallinen, Kimmo Yhteyspäällikkö, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0310 kimmo.sallinen@chamber.fi
Salmi, Riitta Asiakkuusjohtaja, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0230 riitta.salmi@chamber.fi
Salonen, Satu Marketing Communication Officer, COME (09) 2286 0502 satu.salonen@chamber.fi
Silen, Marko Johtaja, neuvontapalvelut (09) 2286 0233 marko.silen@chamber.fi
Sjöblom, Tuija Asiantuntija, palveluliiketoiminta (09) 2286 0222 tuija.sjoblom@chamber.fi
Stenfors, Aleksi Analyytikko (09) 2286 0362 aleksi.stenfors@chamber.fi
Sundell, Risto Toimitusjohtaja, resurssijohtaja (09) 2286 0221 risto.sundell@chamber.fi
Suominen, Katariina Myyntipäällikkö, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0259 katariina.suominen@chamber.fi
Teder, Meeri Koordinaattori, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0217 meeri.teder@chamber.fi
Tikkanen, Heikki Koordinaattori, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0252 heikki.tikkanen@chamber.fi
Toivola, Anna Suunnittelija, asiakkuusyksikkö 040 922 5123 anna.toivola@chamber.fi
Tulensalo, Ari Johtaja, Vantaan toimisto (09) 2286 0371 ari.tulensalo@chamber.fi
Vainio, Hilkka Markkinointipäällikkö, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0352 hilkka.vainio@chamber.fi
Varjoluoto, Sinikka Koordinaattori, asiakkuusyksikkö (09) 2286 0353 sinikka.varjoluoto@chamber.fi
Vesterinen, Heini PR- ja tapahtumavastaava (09) 2286 0372 heini.vesterinen@chamber.fi
Viitala, Leena Tuottaja, palveluliiketoiminta (09) 2286 0254 leena.viitala@chamber.fi
Äikäs, Saija Johtaja, Espoon toimisto (09) 2286 0333 saija.aikas@chamber.fi

Hämeen kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Ahokanto, Paula Koulutuspäällikkö 040 455 5617 paula.ahokanto@hamechamber.fi
Eerikäinen, Jussi Toimitusjohtaja 040 739 9303 jussi.eerikainen@hamechamber.fi
Halmeenmaa, Tiina Toimistopäällikkö 040 455 5618 tiina.halmeenmaa@hamechamber.fi
Karilahti, Nina Markkinointikoordinaattori 040 451 7451 nina.karilahti@hamechamber.fi
Ojantausta, Mirja Kehityspäällikkö 044 329 6654 mirja.ojantausta@hamechamber.fi
Pulkki, Päivi Viestintäpäällikkö 040 563 5013 paivi.pulkki@hamechamber.fi

Keski-Suomen kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Hiltunen, Ari Toimitusjohtaja 0400 583210 ari.hiltunen@kauppakamari.fi
Honkanen, Merja Markkinointisuunnittelija 050 439 3005 merja.honkanen@kauppakamari.fi
Melasalmi, Pirjo Toimistopäällikkö 010 322 2380 pirjo.melasalmi@kauppakamari.fi
Naukkarinen, Pia Palvelupäällikkö 050 555 9915 pia.naukkarinen@kskauppakamari.fi
Sakkara, Viivi Viestintäpäällikkö 050 439 6170 viivi.sakkara@kskauppakamari.fi

Kuopion alueen kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Ahtiainen, Pasi Viestintäsuunnittelija 044 744 7177 pasi.ahtiainen@kuopiochamber.fi
Haapakorva, Johanna Koulutuspäällikkö 050 379 4795 johanna.haapakorva@kuopiochamber.fi
Huhtiniemi, Silja Toimitusjohtaja 050 412 0559 silja.huhtiniemi@kuopiochamber.fi
Jutila, Taina Palvelupäällikkö 044 5222 935 taina.jutila@kuopiochamber.fi

Kymenlaakson kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Hardén, Heidi Koulutuspäällikkö (05) 229 6100 heidi.harden@kauppakamari.fi
Juura, Kirsi Viestintäpäällikkö + 358 40 591 3339 kirsi.juura@kauppakamari.fi
Kantola-Pakkanen, Sirpa Yhteyspäällikkö 0440 296 110 sirpa.kantola-pakkanen@kauppakamari.fi
Kirjavainen, Marika Toimitusjohtaja 040 900 6651 marika.kirjavainen@kauppakamari.fi
Pirtilä, Jaana Toimistopäällikkö (05) 229 6100 jaana.pirtila@kauppakamari.fi
Saharinen, Anu-Aino Asiakaspalvelusihteeri (05) 229 6100 anu-aino.saharinen@kauppakamari.fi

Lapin kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Huhtamäki, Heli Asiamies, Kemi-Tornio alue 040 5512 712
Lakkapää, Viivi Asiamies, Lapin kauppakamari 0405111696 viivi.lakkapaa@chamber.fi
Malkki, Elsi Asiamies +358 40 674 6181 elsi.malkki@chamber.fi
Rautajoki, Timo Toimitusjohtaja 020 754 5499 timo.rautajoki@chamber.fi

Länsi-Uudenmaan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Hettula, Eero Toimitusjohtaja 040 551 0416 eero.hettula@chamber.fi
Nyman, Heidi Tomistosihteeri (019) 233 222 heidi.nyman@chamber.fi

Oulun kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Alavahtola, Anni Jäsen- ja viestintäassistentti 050 5499 255 anni.alavahtola@chamber.fi
Holopainen, Pasi Jäsenhankinta 045 6364 450 pasi.holopainen@chamber.fi
Jolanki, Heidi Toimistoassistentti 050 5629 933 heidi.jolanki@chamber.fi
Juurikka, Maria Palvelusektorin asiamies, Kalajokilaakson kauppakamariosaston asiamies ja Koillismaan kauppakamariosaston asiamies 050 9190 576 maria.juurikka@chamber.fi
Kulju, Mika Viestintäpäällikkö 0400 708 933 mika.kulju@chamber.fi
Lahtinen, Jaana Koulutus- ja palveluassistentti 050 4080 663 jaana.lahtinen@chamber.fi
Männikkö, Paula Toimistopäällikkö 050 3022 041 paula.mannikko@chamber.fi
Nurkkala, Ahti Kehitysjohtaja 0400 426 930 ahti.nurkkala@chamber.fi
Pellikainen, Esa Varatoimitusjohtaja, Raahen kauppakamariosaston asiamies 040 0682 403 esa.pellikainen@chamber.fi
Rinta-Säntti, Aino Koulutus- ja palveluassistentti 050 4776090 aino.rinta-santti@chamber.fi
Schroderus, Riitta Palvelujohtaja 050 3389 350 riitta.schroderus@chamber.fi
Tuovinen, Jari Toimitusjohtaja, Kainuun kauppakamariosaston asiamies 044 3134505 jari.tuovinen@chamber.fi

Pohjanmaan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Brännbacka, Mia Viestintäpäällikkö 050 309 2331 mia.brannbacka@chamber.fi
Erkkilä, Paula Johtaja 044 781 0704 paula.erkkila@chamber.fi
Häkkinen, Juha Toimitusjohtaja 050 0561 036 juha.hakkinen@chamber.fi
Kecklund, Katarina Koulutuspäällikkö 040 4835 019 katarina.kecklund@chamber.fi
Lehtineva, Pirjo Toimistopäällikkö 050 4316 949 pirjo.lehtineva@chamber.fi
Lindahl-Palmroos, Micaela Johdon assistentti 044 5556 924 micaela.lindahl-palmroos@chamber.fi
Pajala, Carina Toimistosihteeri 044 7826 332 carina.pajala@chamber.fi

Pohjois-Karjalan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Tuovinen, Mari Koulutus- ja palvelupäällikkö 050 5165 208 mari.tuovinen@kauppakamari.fi
Vuojärvi, Matti Toimitusjohtaja 0500 170 600 matti.vuojarvi@kauppakamari.fi

Rauman Kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Junnila, Päivi Koulutuspäällikkö 044 765 4533 paivi.junnila@rauma.chamber.fi
Piispa, Riikka Toimitusjohtaja 040 7088555 riikka.piispa@rauma.chamber.fi

Riihimäen-Hyvinkään kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Heinimäki, Marja Toimitusjohtaja 040 547 8563 marja.heinimaki@chamber.fi
Hämäläinen, Tuija Asiakaspalvelupäällikkö (019) 871 2350     tuija.hamalainen@chamber.fi
Jokinen, Lilla Yhteyspäällikkö  040 1979 823 lilla.jokinen@rihychamber.fi

Satakunnan kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Huhtala, Jarkko Jäsenkoordinaattori 044 967 0993 jarkko.huhtala@satakunnankauppakamari.fi
Leppänen , Sanna Palvelusihteeri 044 558 5650 sanna.leppanen@satakunnankauppakamari.fi
Nore, Minna Toimitusjohtaja 044 710 5364 minna.nore@satakunnankauppakamari.fi
Rajala, Terhi Koulutuspäällikkö 050 317 1453 terhi.rajala@satakunnankauppakamari.fi

Tampereen kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Eskelinen, Antti Toimitusjohtaja +358 32 300 555 antti.eskelinen@tampere.chamber.fi
Haataja, Peer Johtaja 040 553 5535 peer.haataja@tampere.chamber.fi
Hietanen, Noora Viestintäpäällikkö 050 520 2548 noora.hietanen@tampere.chamber.fi
Keskinen, Susanna Koulutussihteeri 050 575 7223 susanna.keskinen@tampere.chamber.fi
Koski, Juha Johtaja 040 737 5386 juha.koski@tampere.chamber.fi
Kuula, Tarja Toimistopäällikkö 040 587 7160 tarja.kuula@tampere.chamber.fi
Mäntylä, Milla Palvelupäällikkö 040 700 0003 milla.mantyla@tampere.chamber.fi
Ojala, Harri Asiamies 040 762 3784 harri.ojala@tampere.chamber.fi
Ropo, Akira Yhteyspäällikkö 050 062 2128 akira.ropo@tampere.chamber.fi
Ruottinen, Sari Johtaja 045 104 7173 sari.ruottinen@tampere.chamber.fi
Sjölund, Markus Apulaisjohtaja 040 745 4342 markus.sjolund@tampere.chamber.fi

Turun kauppakamari

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Aalto, Annariina Osastoasiamies, Salon kauppakamariosasto 044 778 2133 annariina.aalto@kauppakamari.fi
Forsman, Pauliina Edunvalvontapäällikkö 040 730 9924 pauliina.forsman@kauppakamari.fi
Kurkela, Katri Viestintäpäällikkö 041 506 9454 katri.kurkela@kauppakamari.fi
Laaksonen, Miro Asiakkuuspäällikkö 045 133 5586 miro.laaksonen@kauppakamari.fi
Lehenberg, Satu Asiakirjasihteeri (02) 274 3400 satu.lehenberg@kauppakamari.fi
Leiwo, Kaisa Toimitusjohtaja 040 5566 697 kaisa.leiwo@kauppakamari.fi
Lindbom, Maria Koulutuspäällikkö  (02) 274 3423  maria.lindbom@kauppakamari.fi
Nurmi, Niina Osastoasiamies, Loimaan kauppakamariosasto 050 372 1132 niina.nurmi@kauppakamari.fi
Rantanen, Raimo Osastoasiamies, Uudenkaupungin kauppakamariosasto 040 546 4100 raimo.rantanen@kauppakamari.fi
Vainio, Tiina Yhteyspäällikkö 050 321 2781 tiina.vainio@turku.chamber.fi
Vesamäki, Riitta Johdon assistentti (02) 274 3445 riitta.vesamaki@kauppakamari.fi
Virta, Elina Koulutussihteeri (02) 274 3411 elina.virta@kauppakamari.fi

Ålands handelskammare

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Ekström, Anders Vd +358 18 529 300 anders.ekstrom@naringsliv.ax