Johto

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Linnainmaa, Leena Varatoimitusjohtaja 09 4242 6213 leena.linnainmaa@chamber.fi
Romakkaniemi, Juho Toimitusjohtaja 040 050 5269

Alueiden kilpailukyky

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Haapasalo, Samuli Neuvonantaja 040 548 3476 samuli.haapasalo@chamber.fi
Saario, Kaisa Asiantuntija 09 4242 6226 kaisa.saario@chamber.fi
Sipola, Johanna Johtaja 09 4242 6277 johanna.sipola@chamber.fi

Verotus ja talouspolitiikka

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Kemell, Ann-Mari Johtaja 09 4242 6217 ann-mari.kemell@chamber.fi
Kotamäki, Mauri Johtava ekonomisti 044 585 4298 mauri.kotamaki@chamber.fi
Kujanpää, Emmiliina Veroasiantuntija 0407680621 emmiliina.kujanpaa@chamber.fi

Lakiasiat

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Aalto-Setälä, Minna Lakimies 09 4242 6244 minna.aalto-setala@chamber.fi
Holmberg, Anette Assistentti 09 4242 6250 anette.holmberg@chamber.fi
Linnainmaa, Leena Varatoimitusjohtaja 09 4242 6213 leena.linnainmaa@chamber.fi
Turunen, Antti Lakimies 09 4242 6265 antti.turunen@chamber.fi
Virta, Mari Lakiasiain assistentti 09 4242 6262 mari.virta@chamber.fi

Riidanratkaisu ja itsesääntely

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Aravena-Jokelainen, Adriana Case Manager 09 4242 6267 adriana.aravena@chamber.fi
Harju, Raisa Lakimies 09 4242 6214 raisa.harju@chamber.fi
Kylkilahti, Elina Asiantuntija 09 4242 6245 elina.kylkilahti@chamber.fi
Merikalla-Teir, Heidi Johtaja, riidanratkaisupalvelut. Pääsihteeri, Keskuskauppakamarin välimieslautakunta 09 4242 6222   heidi.merikalla-teir@chamber.fi
Paloranta, Paula Pääsihteeri, Markkinointioikeudelliset asiat ja Keskuskauppakamarin lunastuslautakunta 09 4242 6212 paula.paloranta@chamber.fi
Ripatti, Tiia-Maria +35840 450 1888 tiia-maria.ripatti@chamber.fi
Sointu, Salla Assistentti 09 4242 6223 salla.sointu@chamber.fi
Tikkunen, Jaana Lakimies 09 4242 6205 jaana.tikkunen@chamber.fi

Kansainväliset asiat

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Harma, Hanna-Leena Asiantuntija 09 4242 6228 hanna-leena.harma@chamber.fi
Hatanpää, Anne Yhteyspäällikkö, Kansainväliset asiat 09 4242 6261 anne.hatanpaa@chamber.fi
Visuri, Hannele Asiantuntija, kansainvälinen kauppa 09 4242 6281 hannele.visuri@chamber.fi
Vuori, Timo Johtaja, kansainväliset asiat; maajohtaja, Kansainvälinen kauppakamari 09 4242 6238 timo.vuori@chamber.fi

Ansiomerkit

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Nuutinen, Tarja Osastopäällikkö 09 4242 6234 tarja.nuutinen@chamber.fi

Palvelut

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Horttanainen, Anne Johtaja, talous, hallinto ja henkilöstö. Toimitusjohtaja (oto) Keskuskauppakamarin Palvelu Oy 09 4242 6264 anne.horttanainen@chamber.fi
Loikas, Kirsi Markkinointipäällikkö, HIAD-konferenssipäällikkö 09 4242 6243 kirsi.loikas@chamber.fi
Lähdesmäki, Markus Markkinointisuunnittelija, AD 09 4242 6270 markus.lahdesmaki@chamber.fi
Teton, Eva-Riitta Markkinointiassistentti 09 4242 6260 eva-riitta.teton@chamber.fi

Hallinto

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Horttanainen, Anne Johtaja, talous, hallinto ja henkilöstö. Toimitusjohtaja (oto) Keskuskauppakamarin Palvelu Oy 09 4242 6264 anne.horttanainen@chamber.fi
Merinen, Maritta Talousassistentti 09 4242 6241 maritta.merinen@chamber.fi
Pousi, Mikko Toimitusjohtajan avustaja 044 333 9484 mikko.pousi@chamber.fi
Sillanpää, Anne-Mari Toimistopäällikkö 09 4242 6210 anne-mari.sillanpaa@chamber.fi

Viestintä

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Koivulanaho, Julia Viestintäsuunnittelija 050 433 5052 julia.koivulanaho@chamber.fi
Lindfors, Patrik Viestintäjohtaja 050 512 4005 patrik.lindfors@chamber.fi
Thuneberg, Jenny Viestintäpäällikkö 0505911499 jenny.thuneberg@chamber.fi

ICC Suomi

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Vuori, Timo Johtaja, kansainväliset asiat; maajohtaja, Kansainvälinen kauppakamari 09 4242 6238 timo.vuori@chamber.fi