Johto

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Linnainmaa, Leena Varatoimitusjohtaja 09 4242 6213 leena.linnainmaa@chamber.fi
Romakkaniemi, Juho Toimitusjohtaja 040 050 5269 Toimitusjohtajan avustaja: Mikko Pousi, mikko.pousi@chamber.fi

Alueiden kilpailukyky

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Sipola, Johanna Johtaja (perhevapaalla) 09 4242 6277 johanna.sipola@chamber.fi
Valtonen, Mikko Osaamisasiantuntija 040 867 8250 mikko.valtonen@chamber.fi
Wood, Päivi Johtava elinkeino- ja liikennepoliittinen asiantuntija 050 478 3990  paivi.wood@chamber.fi

Verotus ja talouspolitiikka

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Kotamäki, Mauri Pääekonomisti 044 585 4298 mauri.kotamaki@chamber.fi
Kujanpää, Emmiliina Johtava veroasiantuntija 0407680621 emmiliina.kujanpaa@chamber.fi

Lakiasiat

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Holmberg, Anette Assistentti 09 4242 6250 anette.holmberg@chamber.fi
Linnainmaa, Leena Varatoimitusjohtaja 09 4242 6213 leena.linnainmaa@chamber.fi
Meri, Erkko Lakimies 050 406 4291 erkko.meri@chamber.fi
Turunen, Antti Lakimies 09 4242 6265 antti.turunen@chamber.fi
Virta, Mari Lakiasiain assistentti 09 4242 6262 mari.virta@chamber.fi

Riidanratkaisu ja itsesääntely

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Aravena-Jokelainen, Adriana Case Manager 09 4242 6267 adriana.aravena@chamber.fi
Harju, Raisa Lakimies 09 4242 6214 raisa.harju@chamber.fi
Kylkilahti, Elina Asiantuntija 09 4242 6245 elina.kylkilahti@chamber.fi
Paloranta, Paula Pääsihteeri, Markkinointioikeudelliset asiat ja Keskuskauppakamarin lunastuslautakunta 09 4242 6212 paula.paloranta@chamber.fi
Salmi, Tiina Assistentti 09 4242 6208 tiina.salmi@chamber.fi
Sointu, Salla Assistentti (perhevapaalla) 09 4242 6223 salla.sointu@chamber.fi
Tikkunen, Jaana Lakimies 09 4242 6205 jaana.tikkunen@chamber.fi
Yrjö-Koskinen, Eero Vastuullisuusasiantuntija 050 3478 778 eero.yrjo-koskinen@chamber.fi

Kansainväliset asiat

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Hatanpää, Anne Yhteyspäällikkö, Kansainväliset asiat 09 4242 6261 anne.hatanpaa@chamber.fi
Isola, Jenni asiantuntija, kansainväliset asiat 045 126 7343 jenni.isola@chamber.fi
Kouri, Asta Kv-koordinaattori 09 4242 6200 asta.kouri@chamber.fi
Visuri, Hannele Asiantuntija, kansainvälinen kauppa 09 4242 6281 hannele.visuri@chamber.fi
Vuori, Timo Johtaja, kansainväliset asiat; maajohtaja, Kansainvälinen kauppakamari 09 4242 6238 timo.vuori@chamber.fi

Ansiomerkit

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Nuutinen, Tarja Osastopäällikkö (vuorotteluvapaalla) 09 4242 6234 tarja.nuutinen@chamber.fi

Palvelut

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Hakkarainen, Mari Palvelujohtaja 09 4242 6237 mari.hakkarainen@chamber.fi
Horttanainen, Anne Johtaja, talous, hallinto ja henkilöstö 09 4242 6264 anne.horttanainen@chamber.fi
Loikas, Kirsi Markkinointipäällikkö, HIAD-konferenssipäällikkö 09 4242 6243 kirsi.loikas@chamber.fi
Lähdesmäki, Markus Markkinointisuunnittelija, AD 09 4242 6270 markus.lahdesmaki@chamber.fi

Hallinto

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Horttanainen, Anne Johtaja, talous, hallinto ja henkilöstö 09 4242 6264 anne.horttanainen@chamber.fi
Merinen, Maritta Talousassistentti 09 4242 6241 maritta.merinen@chamber.fi
Pesonen, Helena Toimistoassistentti 09 4242 6207  helena.pesonen@chamber.fi
Pousi, Mikko Toimitusjohtajan avustaja 044 333 9484 mikko.pousi@chamber.fi
Sillanpää, Anne-Mari Toimistopäällikkö (ansiomerkkiasiat) 09 4242 6210 anne-mari.sillanpaa@chamber.fi

Viestintä

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Pulkkinen, Pauliina Viestintä- ja yhteiskuntasuhdejohtaja 050 5745 288 pauliina.pulkkinen@chamber.fi
Walamies, Terhi Viestinnän asiantuntija 045 863 3766 terhi.walamies@chamber.fi

ICC Suomi

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Kouri, Asta Kv-koordinaattori 09 4242 6200 asta.kouri@chamber.fi
Vuori, Timo Johtaja, kansainväliset asiat; maajohtaja, Kansainvälinen kauppakamari 09 4242 6238 timo.vuori@chamber.fi